Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
50 postów 34 komentarze

Prawie jak Radio Erewań: „W razie wojny to ..."

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ostatnio podano wiadomości prawie jak z radia Erewań, że polscy biznesmeni i firmy zagraniczne będą bronić Polski

 Parę dni temu przeglądałem portal biztok.pl, gdzie moją uwagę zwrócił artykuł pani Aleksandry Stanek pod tytułem „W razie wojny to Solorz, Starak i zagraniczne firmy będą bronić bezpieczeństwa kraju”. Tytuł mnie mile zaskoczył i zadziwił. Oni raczej znani są z tego, że grabią kraj, a nie bronią.  Ale po przeczytaniu tego tytułu zacząłem wyobrażać sobie jak to nasi wielcy biznesmeni i firmy zagraniczne będą bronić kraju. Pomyślałem, że będą finansować zakupy sprzętu bojowego, lub stworzą i sfinansują oddziały obrony terytorialnej kraju. A może zafundują granty na opracowanie nowych robotów bojowych, które zostaną zrealizowane na polskich uczelniach i w instytutach badawczych. Ale dalsza lektura szybko rozwiała moje nadzieje. Artykuł był napisany w konwencji wiadomości radia Erewań: najpierw sensacyjna wiadomość, a potem sprostowania, jak to mniej więcej było z rozdawaniem samochodów Łada na Placu Czerwonym. Najpierw radio Erewań podało taką sensacyjną wiadomość, a potem  prostowało, że nie Łady tylko rowery i nie dają tylko kradną. I pani Aleksandra Stanek zastosowała dokładnie taką samą procedurę. Najpierw podała sensacyjna wiadomość, a potem poszły sprostowania:

„Program Mobilizacji Gospodarki, w ramach którego rząd płaci poszczególnym przedsiębiorstwom, działającym w Polsce za utrzymywanie gotowości na wypadek wojny. I chodzi tu nie tylko o firmy z branży zbrojeniowej, ale także spółki farmaceutyczne, budowlane, medialne, telekomunikacyjne i paliwowe. A sprawa dotyczy niemałych środków, gdyż na konta firm trafiło już w ramach tego programu 680 milionów złotych.”.

Jeśli chodzi o ich gotowość na wypadek wojny, to wszyscy oni w takim przypadku będą gotowi opuścić Polskę i zza granicy dostarczać odpowiednie usługi i towary. Oczywiście za odpowiednio wysoka opłatą. Czyli wielcy biznesmeni i firmy zagraniczne nie tylko nie przyczyniają się do wzrostu obronności kraju, a wręcz uszczuplają polski budżet obronny.

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930