Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
50 postów 34 komentarze

Prawie jak Radio Erewań: „W razie wojny to ..."

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ostatnio podano wiadomości prawie jak z radia Erewań, że polscy biznesmeni i firmy zagraniczne będą bronić Polski

 Parę dni temu przeglądałem portal biztok.pl, gdzie moją uwagę zwrócił artykuł pani Aleksandry Stanek pod tytułem „W razie wojny to Solorz, Starak i zagraniczne firmy będą bronić bezpieczeństwa kraju”. Tytuł mnie mile zaskoczył i zadziwił. Oni raczej znani są z tego, że grabią kraj, a nie bronią.  Ale po przeczytaniu tego tytułu zacząłem wyobrażać sobie jak to nasi wielcy biznesmeni i firmy zagraniczne będą bronić kraju. Pomyślałem, że będą finansować zakupy sprzętu bojowego, lub stworzą i sfinansują oddziały obrony terytorialnej kraju. A może zafundują granty na opracowanie nowych robotów bojowych, które zostaną zrealizowane na polskich uczelniach i w instytutach badawczych. Ale dalsza lektura szybko rozwiała moje nadzieje. Artykuł był napisany w konwencji wiadomości radia Erewań: najpierw sensacyjna wiadomość, a potem sprostowania, jak to mniej więcej było z rozdawaniem samochodów Łada na Placu Czerwonym. Najpierw radio Erewań podało taką sensacyjną wiadomość, a potem  prostowało, że nie Łady tylko rowery i nie dają tylko kradną. I pani Aleksandra Stanek zastosowała dokładnie taką samą procedurę. Najpierw podała sensacyjna wiadomość, a potem poszły sprostowania:

„Program Mobilizacji Gospodarki, w ramach którego rząd płaci poszczególnym przedsiębiorstwom, działającym w Polsce za utrzymywanie gotowości na wypadek wojny. I chodzi tu nie tylko o firmy z branży zbrojeniowej, ale także spółki farmaceutyczne, budowlane, medialne, telekomunikacyjne i paliwowe. A sprawa dotyczy niemałych środków, gdyż na konta firm trafiło już w ramach tego programu 680 milionów złotych.”.

Jeśli chodzi o ich gotowość na wypadek wojny, to wszyscy oni w takim przypadku będą gotowi opuścić Polskę i zza granicy dostarczać odpowiednie usługi i towary. Oczywiście za odpowiednio wysoka opłatą. Czyli wielcy biznesmeni i firmy zagraniczne nie tylko nie przyczyniają się do wzrostu obronności kraju, a wręcz uszczuplają polski budżet obronny.

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031